Trening antystresowy - o tym się mówi! II

Pamiętacie pierwszy post o treningu antystresowym? Wtedy stawiałam pierwsze kroki w temacie, ale już miałam świadomość że z kolorowankami dla dorosłych zaprzyjaźnię się na dobre - i nie myliłam się. Podbiły nie tylko moje serce ale wielu innych kobiet - coraz częściej widzę w sklepach Panie (nawet te 30-40+) kupujące kolorowanki. Dobrą informacją jest też fakt, że stały się one na tyle popularne, że są dostępne w co raz większej ilości sklepów, a dodatkowo często można je kupić w promocyjnych cenach. Zwiększył się też mój asortyment rzeczy do kolorowania - co prawda o dwa nowe opakowania flamastrów i kredek jednak już upatrzyłam sobie kolejne narzędzia do pracy :) Formaty kolorowanek są różne od małych po duże ich ceny też wahają się od 4 do 20zł. Kolorowanki możemy kupić tu, tu i tu. 

Nie przedłużając zapraszam na przegląd antystresowych nowości.

Antystresowa kolorowanka - Mandale - polubiłam się z nią bardzo, najbardziej podoba mi się duża ilość obrazków zajmujących całą stronę, co prawda są one najbardziej pracochłonne ale za to gwarantują relaks na najwyższym poziomie. Format książeczki jest również na duży plus - możemy ją zabrać ze sobą praktycznie wszędzie tam gdzie będziemy mieć jak kolorować :)

Antystresowa kolorowanka - Powietrze - zawiera o wiele mniej, żeby nie powiedzieć że wcale kolorowanek na całą stronę, za to oferuję nam do kolorowania zwierzęta, jedne składają się z większych elementów inne z mniejszych - czasami na tyle małych, że ze stanu relaksu można przejść w stan irytacji jednak bez obaw mija on bardzo szybko :) 

Kolorowanie i bazgranie - Hinduskie motywy - moja pierwsza kolorowanka w dużym formacie, oczywiście urzekło mnie w niej to samo co w Mandali czyli kolorowanki na całą stronę. Od małych kolorowanek różni się nie tylko formatem ale również tym, że kolorowanki są jednostronne - czyli nawet jeśli jakiś flamaster lub cienkopis przebije nam na drugą stronę nie niszczy kolejnej kolorowanki bo zwyczajnie w świecie jej tam nie ma :) 

Astra - kredki metaliczne - coś nad czym zastanawiałam się dłuższy czas czyli kredki metaliczne. Te z Astry mają kolorystykę bardzo zbliżoną do siebie, w moim odczuciu są to dość smutne barwy jeśli chodzi o pomalowanie nimi całej kolorowanki. Z kolei idealnie nadają się jako dopełnienie poszczególnych elementów. Kuszą mnie jeszcze metaliczne kredki Colorino jednak muszę się upewnić, że ich gama kolorystyczna nie jest szaro - bura jak Astry.

Paper Mate - pisaki do kolorowania - czyli czas na prezent od Łukasza :) Pisaki mają średnią końcówkę do kolorowania jest trochę większa niż ta w BIC Kids Couler dzięki czemu nadają się bardziej do malowania większych powierzchni, na szczęście są łatwo zmywalne a do tego mają fajne żywe kolory :

8 komentarzy

Jeśli blog Ci się spodobał - zaobserwuj i zostań ze mną na dłużej :)!

 1. Też mam, wciągnęło mnie to kolorowanie. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. ja wole rysować ale takie kolorowanki są fajne też
  Zapraszam na bloga

  OdpowiedzUsuń
 3. Wciąż poluję na Doodle Invasion - upatrzyłam je już jakiś dłuższy czas temu, ale wtedy nie zdecydowałam się na zakup i teraz ciężko mi je znaleźć stacjonarnie:[

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajne, ale myślę, że nie dla mnie

  OdpowiedzUsuń
 5. mnie kilka osób opowiadało o kolorowankach dlatego szukam czegoś dla siebie :) tym bardziej mnie to cieszy, bo uwielbiam kolorowe pisaczki :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja wciąż szukam idealnej dla siebie, dziś właśnie przeglądałam tę z serii Antystresowa kolorowanka, ale dostępne były tylko te z kategorii Woda, a jakoś nieszczególnie przypadły mi do gustu, więc szukam dalej :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Czy ja dobrze rozumiem, że te kolorowanki po 4zł można nabyć w Tesco? :D :D

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.