Szkolenie Performance Content

Jeśli masz nie mały staż w blogosferze jak ja i czujesz, że na jej temat wiesz już wszystko, to wiedz, że Internet to miejsce stałych zmian i pogoni za najnowszymi trendami. W poniedziałek miałam przyjemność wziąć udział w szkoleniu Performance Content, na którym dostałam tak ogromną dawkę wiedzy, której nie byłabym w stanie zdobyć sama. 
Bloger uczy się całe życie


Kiedy już masz wrażenie, że przeczytałeś wszystkie książki i pozjadałeś wszystkie rozumy w temacie blogosfery, ba! nawet pracę licencjacką o blogach udało Ci się obronić i masz wrażenie, że wiesz już dosłownie wszystko przychodzi taki moment kiedy nagle dostajesz konkretną dawkę wiedzy. Esencję wyciągniętą z masy sprzecznych informacji jakie znajdziesz w sieci. W dodatku możesz zadawać miliony pytań specjalistom z dziedziny SEO, Facebook'a i współpracy z blogerami. Taka sytuacja miała miejsce w domu mediowym, w którym dziewczyny z Performics i NewCast spędziły z nami 6 godzin na intensywnym szkoleniu z zakresu dziedzin, które powinien znać każdy bloger myślący poważnie o tym co robi. 
Stare pytania - nowe odpowiedzi


Szkolenie składało się z czterech części; współpraca agencji z blogerami, analiza ruchu na blogu za pomocą Google Analytics, SEO czyli jak poprawić pozycję bloga w Google, Facebook - planowanie, teoria i narzędzia. Osobiście najbardziej czekałam na pierwszą i trzecią część szkolenia - w końcu kto by nie chciał poznać tajników współpracy domów mediowych z blogerami oraz wysłuchać o SEO z ust specjalisty. Przeczytałam już wiele książek na temat blogosfery, zarówno polskich autorów jak i zagranicznych i śmiało mogę stwierdzić, że najwięcej konkretnej wiedzy zdobyłam właśnie spędzając 6 godzin z dziewczynami z Performics i NewCast (JasonHunt wybacz!).

Rozwój osobisty postaw na pierwszym miejscu


Jeszcze zanim wyruszyłam w podróż do Warszawy, na blogerskich grupach dziewczyny biorące udział w poprzedniej edycji, mówiły że warto wziąć udział w tym szkoleniu. Bezapelacyjnie miały rację. W blogosferze stawiaj na rozwój osobisty, zdobywaj wiedzę którą mogą dać Ci specjaliści, nie bój się zadawać pytań. Inwestycja w siebie, to najlepsza inwestycja. A znajomości nawiązane na takich szkoleniach to nie rzadko znajomości na lata. Pisząc bloga nie ograniczaj się tylko do siedzenia przed laptopem, spakuj walizkę, zarezerwuj bilet i podróżuj w celu zdobycia wiedzy. W końcu bloger uczy się całe życie.
Wszystko co dobre szybko się kończy


Agenda szkolenia była dobrze przemyślana, 6 godzin chłonięcia wiedzy minęły w oka mgnieniu. Niestety wszystko co dobre szybko się kończy, ze szkolenia wyszłam z uśmiechem na twarzy, głową pełną pomysłów i notesem pełnym notatek. Inicjatywa szkolenia blogerów z zakresu tematyki współprac, SEO, Facebook'a i Google Analystics to strzał w dziesiątkę, owszem możemy znaleźć wiedzę z tego zakresu na własną rękę, jednak będzie ona bardzo chaotyczna. Wzięcie udziału w szkoleniu dało mi usystematyzowaną i przede wszystkim nową wiedzę, która pomoże mi w dalszym rozwoju. 


Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Jeśli blog Ci się spodobał - zaobserwuj i zostań ze mną na dłużej :)!

Obsługiwane przez usługę Blogger.