Jak wybrać idealną salę weselną krok po kroku?

Ślub, moment w życiu człowieka, który chcemy aby na długo zapadł w pamięci, nie tylko nam ale również gościom weselnym. W gorączce ślubnych przygotowań poszukujemy wymarzonej sukni, kościoła a także idealną salę weselną. Obecnie na rynku mamy wiele możliwości i większość młodych decyduje się na wybór sal weselnych, które zapewniają catering oraz nocleg. To jedna z najtrafniejszych decyzji. O czym pamiętać przy wyborze sali weselnej? Elementów jest wiele, dlatego krok po kroku omówimy jak wybrać idealną salę. Czy ktoś jeszcze pamięta serial Szpilki na Giewoncie i wspaniałe wesele Ewy w górskiej scenerii?

Jak wybrać idealną salę weselną krok po kroku

Termin
Nie rzadko zależy on od terminów dostępnych w wybranym lokalu. Pomimo tego, że na rynku ich oferta jest szeroka te najbardziej pożądane mają obłożenie nawet do dwóch lat w przód. Warto też pamiętać, że miesiące wiosenne i letnie są najbardziej popularne wśród młodych par i to w tym czasie będzie najtrudniej o zarezerwowanie terminu, dlatego też podczas ślubnych przygotowań trzeba mieć na uwadze tą kwestię. 
Wielkość sali w stosunku do ilości gości
Za mała sala - za dużo gości? A może za duża sala na małą ilość gości? Dobór wielkości sali proporcjonalnej do ilości gości weselnych to kolejny ważny element. Jeśli macie w planach organizację ślubnego obiadu wybierzcie małą kameralną salę, jeśli wyprawiacie huczne wesele a liczba gości nie ogranicza się tylko do najbliższej rodziny zdecydujcie się na salę, która spokojnie pomieści weselników. Nie ma nic gorszego niż goście ściskający się i wpadający na siebie podczas tańca, z kolei za duża sala przy małej ilości biesiadujących będzie sprawiać wrażenie pustki. Lokalizacja 
Centrum miasta? Obrzeża miasta? Spokojna wieś? A może wesele u podnóża gór? Tak, nawiązuję do pierwszego zdjęcia i wesela u podnóża Tatr, które wywarło na mnie nie małe wrażenie i choć to tylko serial to rozbudził wyobraźnie o góralskim weselu. Podobną scenerię oferuję Dwór Korona Karkonoszy. Zaletą wyboru sali w takim miejscu są nie tylko piękne widoki ale też bogata i różnorodna kultura związana z tradycją tego regionu. Ponadto możemy być pewni, że uroczystość w takim miejscu zapadnie w pamięć nie tylko nam, ale też naszym gościom.Podczas podejmowania decyzji o wyborze konkretnej sali musimy także sugerować się kosztami wynajmu, bazą noclegową, menu, obsługą, wyglądem i wystrojem lokalu. Ponadto warto zwrócić uwagę czy lokal posiada klimatyzację (zwłaszcza jeśli planujecie wesele w miesiącach letnich) oraz czy parkiet do tańczenia nie jest zbyt śliski. 

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Jeśli blog Ci się spodobał - zaobserwuj i zostań ze mną na dłużej :)!

Obsługiwane przez usługę Blogger.