Książka na październik: Emocjonalne S.O.S - jak uleczyć negatywne emocje.

Książka na październik to już dziesiąta edycja polecanych książek w tym roku. Wśród opublikowanych do tej pory postów pojawiały się pozycje pisane w większości przez blogerów. W październiku polecam książkę, która swoją premierę miała zaledwie miesiąc temu a napisana została przez dr Guy Winch - prelegenta TEDxLinnaeusUniversity. Ci, którzy śledzą mój fanpage wiedzą, że z organizacją TED związana jestem już ponad rok więc nie mogłam przejść obok tej książki obojętnie. Uczucia każdego z nas bywają czasem zranione. Porażka, poczucie winy, odrzucenie oraz strata wpisane są w naturę życia, tak samo jak sporadycznie obtarcie łokcia czy stłuczenie kolana. Podczas gdy od razu wiemy, co zrobić w takich przypadkach - bandażujemy skaleczenie, a na skręconą kostkę robimy zimny okład - opatrywanie urazów emocjonalnych sprawia nam kłopot. Nasza apteczka pierwszej pomocy jest nie tylko niewystarczająco wyposażona - rzadko kto ją ma.
Szczęśliwie jest wyjątkowa książka Emocjonalne SOS mogąca nieść psychologiczną pierwszą pomoc w przypadku zranienia uczuć. Jest podstawową lektura dla każdego, kto pragnie stać się bardziej odporny na odrzucenie, wzmocnić swoje poczucie własnej wartości oraz uwolnić się od urazów i zahamowań, które uniemożliwiają mu rozwój osobisty.

Trzysta pięćdziesiąt stron analiz sfery psychologicznej, porównania odczuć emocjonalnych do fizycznych urazów a wszystko to jako idea stworzenia apteczki na emocjonalne schorzenia. Konkretne metody oraz przykłady rozwiązywania problemów. Tematyka podejmowana w książce jest niezmiernie ważna zwłaszcza w dzisiejszych czasach gdzie niska samoocena, porażka czy poczucie winy są na porządku dziennym. W książce znajdziecie również wiele ćwiczeń, które mają pomóc z uporaniem się z konkretnym "schorzeniem". Dr Guy Winch nie tylko dał świetne wystąpienie na TEDxLinnaeusUniveristy ale też stworzył świetną emocjonalną apteczkę.Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Jeśli blog Ci się spodobał - zaobserwuj i zostań ze mną na dłużej :)!

Obsługiwane przez usługę Blogger.