Książka na wrzesień: Paryski szyk | Paryski szyk w twoim domu

Z lekkim opóźnieniem nadrabiam zaległości, plan postów na najbliższe dni stworzony. Możecie spodziewać się nowości miesiąca, zapachowej eksplozji oraz kosmetycznych zakupów. Comiesięczny wpis książkowy przesunął się w czasie o dosłownie jeden dzień, jednak mam nadzieję, że każdy kolejny wyjdzie w swoim czasie. To już 9 edycja książkowa w tym roku a przede mną jeszcze kilka ciekawych pozycji, które mam nadzieje pojawią się tutaj jeszcze przed końcem roku.
W czym tkwi tajemnica paryskiego szyku? Ines de la Frassange - jednak z najsłynniejszych modelek i francuska ikona szyku - zdradza gromadzone przez dziesięciolecia pracy w świecie mody sekrety stylu i urody. Daje wskazówki, jak ubierać się w paryskim stylu, i pokazuje, jak stworzyć swoją garderobę, opierając się zaledwie na siedmiu podstawowych elementach i kilku dodatkach. Jej ulubione źródła odkryć z dziedziny mody, urody i dekoracji wnętrz, zarówno te paryskie, jak i internetowe, wzbogacone zostały fotografiami jej córki Nine oraz uroczymi szkicami i zdjęciami autorstwa samej Ines. Znajdziesz tu również przewodnik po jej sekretnym Paryżu - po hotelach i restauracjach oraz niezwykłych miejscach na wycieczki, także dla całej rodziny.
Dzięki współpracy Ines i dziennikarki "Elle" Sophie Gachet powstał pełen polotu i czaru przewodnik po paryskim stylu. 

Na mojej półce w ostatnim czasie zagościło wiele książek o Francji, Paryżu i stylu życia francuskich kobiet. Fascynacja piękną Prowansją, zapachem lawendy i życiem francuzów nadal unosi się dość wysoko. Dlatego też pozycja Paryski szyk okazała się strzałem w dziesiątkę. Eleganckie wydanie, mnóstwo zdjęć odzwierciedlających klimat jaki tam panuję. Książka podzielona została na cztery części: Ubieraj się jak paryżanka, Królowa balu, Chez moi oraz Paryż według Ines. Autorka książki uzmysławia kobietom, że wcale nie trzeba urodzić się w Paryżu żeby mieć paryski szyk. Porady dotyczące stylu, urody, wystroju wnętrz przenoszą nas myślami w klimat panujący we francuskich domach. Książka idealnie nadaje się na prezent dla niejednej kobiety ;)

W tej pięknie ilustrowanej książce znana projektantka radzi, jak sprawić, by mieszkanie było wygodne, funkcjonalne, a przede wszystkim nietuzinkowe. Autorka zdradza tajniki swojego warsztatu, by pomóc nam ukryć mankamenty wnętrza i podkreślić jego atuty, a także udekorować je tak, by odzwierciedlało  naszą osobowość. Na końcu książki znajduje się praktyczny spis inspirujących miejsc i adresy sklepów, w których można kupić niezbędne materiały, także za pośrednictwem Internetu. 

Kolejna książkowa pozycja idealna dla osób interesujących się wystrojami wnętrz. Książka podzielona jest na 8 części, w których krok po kroku opisany jest inny etap dekorowania i urządzania mieszkania. Z zawartości dowiemy się również jak łączyć tanie rzeczy z drogimi dodatkami, jak mieszać style oraz podejrzymy wszystkie porady na zdjęciach. Na sam koniec znajdziemy listę sklepów, antykwariatów itp Książka jest świetnym pomysłem na prezent ;)


Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Jeśli blog Ci się spodobał - zaobserwuj i zostań ze mną na dłużej :)!

Obsługiwane przez usługę Blogger.