Studio badania włosa

Kiedyś pełniły funkcję ochronną, dziś są naszą ozdobą. Tracimy ich około 100 dziennie, a nasza dieta ma diametralny wpływ na ich stan - mowa oczywiście o włosach. Proste, kręcone, naturalne, farbowane, grube czy też cienkie, można zaryzykować stwierdzenie ile istnień tyle rodzajów włosów. Już od kilku lat w sieci obserwujemy wzrost trendu jakim jest włosomaniactwo, różne metody mycia włosów, odżywianie, olejowanie i wiele innych zabiegów na co dzień weszło w życie wielu osób, ale czy zastanawialiście się kiedyś nad gęstością, grubością albo poziomem zniszczeń Waszych włosów? Oczywiście nie mamy możliwości sprawdzenia takiego stanu rzeczy gołym okiem, jednak w wybranych sieciach drogerii takich jak Rossmann, Super-Pharm czy Natura od czasu do czasu możemy spotkać konsultantki wykonujące badanie włosa za pomocą specjalistycznego sprzętu. Warto wziąć pod lupę nasze włosy i poznać ich potrzeby a co za tym idzie móc dobrać odpowiednie kosmetyki do ich pielęgnacji a włosy to przecież wizytówka każdego z nas.Na samo badanie natknęłam się już drugi raz w jednej z drogerii Super-Pharm w Lublinie. Trwa ono około kilku minut,  a  w jego trakcie możemy dowiedzieć się o poziomie gęstości swoich włosów, poznać ich grubość, sprawdzić stan łuski włosów oraz poziom zniszczeń. Całość odbywa się na zasadzie działania mikroskopu, sprzęt wyposażony jest w 3 soczewki o różnych poziomie powiększenia. 

Pierwsza soczewka x60 pozwala na zapoznanie się z gęstością włosów w obszarze 1cm2 oraz umożliwia sprawdzenie stanu skóry głowy. 
60x powiększenie pozwala na sprawdzenie ilości włosów na centymetr kwadratowy.


Kolejnym etapem badania jest sprawdzenie za pomocą soczewki o x200 powiększeniu grubości włosa oraz z bliska przyjrzeć się porom skóry głowy.


 Soczewka z 200x powiększeniem pozwala sprawdzić pory oraz średnią grubość włosa.

Najciekawszą częścią badania w mojej ocenie jest badanie struktury włosów, które wykonuje się przy użyciu soczewki z x1000 powiększeniem. Tak duże powiększenie pozwala ocenić stan łusek włosa - możemy sprawdzić czy są one zamknięte w przypadku włosów zdrowych lub czy są otwarte w przypadku włosów farbowanych lub innych uszkodzeń mechanicznych. Na sam koniec badania generowana jest diagnoza na podstawie, której możemy dowiedzieć się o jakie obszary pielęgnacji powinniśmy zadbać w szczególności a konsultantka doradza przy doborze odpowiednich produktów. 1000x powiększenie pozwala sprawdzić poziom zniszczeń włosów – tak prezentuje się włos przesuszony.


 1000x powiększenie pozwala również podejrzeć stan końcówek włosów, w tym przypadku widzimy urwaną końcówkę włosa.


I na koniec bardziej optymistyczny akcent – tak prezentują się włosy zdrowe w 1000x powiększeniu.

Jeśli jesteście ciekawi w jakim stanie są Wasze włosy a w Waszej okolicy macie drogerie z którejś z wymienionych powyżej sieci istnieje duża szansa że natkniecie się na Studio Badania Włosa. Badania prowadzone są przy współpracy z marką Gliss Kur. Zdjęcia dzięki uprzejmości Konsultantki z Savoir Group – firmy  która na wyłączność organizuje tego typu badania na terenie Polski.Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Jeśli blog Ci się spodobał - zaobserwuj i zostań ze mną na dłużej :)!

Obsługiwane przez usługę Blogger.